Milujeme mačky...

FELINNÁ AMBULANCIA v Piešťanoch

Kto sme?

Sme veterinárni špecialisti, ktorí milujú mačky!


Naša história:

V roku 2014 sme zakladali v Bratislave prvú mačaciu kliniku CatVet, kde veľké množstvo klientov – majiteľov mačičiek uvítalo náš individuálny prístup k týmto majestátnym stvoreniam. Mačky proste vyžadujú úplne iný prístup ako iné zvieratá. Sú to hrdé a často nekontaktné stvorenia...pokiaľ im neporozumiete. A my našim malým pacientom rozumieme. Aj preto sme sa rozhodli vytvoriť pre nich priestor, v ktorom ich nebude nikto vyrušovať a poskytneme im výnimočnú starostlivosť v podaní našich veterinárnych špecialistov.


Sme tu pre nich:

Pre našich mačacích pacientov máme špeciálnu felinnú (mačaciu) ambulanciu. Táto ambulancia má samostatný vchod, samostatnú čakáreň a samostatná ambulanciu, kde ošetrujeme výhradne mačacích pacientov. Vytvorili sme tu pre mačky kľudné prostredie, kde sa cítia v bezpečí a nestretávajú sa so žiadnymi inými zvieratami. Aj preto pociťujú mačičky v našej ambulancii výrazne nižšiu úroveň stresu pri ošetrení.

Prečo robíme okolo mačiek toľko veľa?

Pretože mačací pacienti potrebujú individuálny prístup, ktorý v nich vyvolá pocit bezpečia a opatery. A to im tím našich veterinárnych špecialistov v našej Felinnej ambulancii vie poskytnúť. Vytvorili sme pre mačky prostredie, ktoré je IBA pre nich. V tomto priestore pristupujeme k našim mačacím pacientom presne tak, ako to potrebujú a to trpezlivo, citlivo, s pokojným nastavením a tichom. Namiesto tvrdej gumy ich pokladáme na mäkkučké deky, namiesto chrómu je tu drevo a mäkké zemité farby, namiesto klietok sú tu pre nich priestranné kóje s presklennou stenou a vyhrievanou dekou.

Vo Fellinej ambulanci Zverland bude o vašu mačičku prvotriedne postarané!

Odborníci na Felinnú medicínu:

MVDr. Patrícia Pavlačková, CSAVP ( Dermatology )

Certifikát z dermatológie CSAVP ( Dermatology ) získala po ukončení 4-ročného postgraduálneho vzdelávania vrámci programu ESAVS na Univerzite v Luxemburgu počas roku 2023. Aktuálne sa venuje štúdiu felinnej medicíny na International School of Veterinary Postgraduate Studies a Harper Adams University. Celosvetovo uznávané certifikačné skúšky dokončí Dr. Pavlačková budúci rok a bude hrdo nosiť titul GP Cert Feline medicine.

Doktorka Pavlačková sa venuje felinnej medicíne od roku 2010 najprv v Bratislave a od roku 2014 vo veterinárnej klinike Zverland v Piešťanoch a na svojich mačacích miláčikov nedá dopustiť. Dôkazom je nespočetné množstvo referovaných mačacích pacientov od kolegov – veterinárnych lekárov z celého Slovenska. Doma je majiteľkou troch mačičiek, ktoré postupne "pozbierala", zachránila, vyliečila, alebo si ju jednoducho našli. Samka, Kubka a Jerryho.

MVDr. Katarína Schuster Čentešová

Špecializuje sa na chirurgiu prevažne mačiek a malých zvierat už od roku 2000. Doktorka Schuster Čentešová je spoluzakladateľkou prvej mačacej kliniky CatVet v Bratislave (2014). Mačací pacienti za ňou postupne docestovávali z celého západného Slovenska. Pre jej empatický prístup si ju občianske združenie Mačky SOS vybralo ako svojho ambasádora, kde poskytuje dlhodobú starostlivosť a opateru o mačky bez domova.

Doktorky Pavlačková a Čentéšová tvoria zohratý "mačací tím" už roky a stále sa zväčšujúca mačacia klientela ako aj pribúdanie referovaných klientov dalo podnet vzniku špecializovanej ambulancii Felinnej medicíny, do ktorej majú vstup povolený VÝHRADNE mačací klienti.